Ok
Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací.
Instalatérské potřeby | Koupelny Menu

Svěrné tvarovky a jejich montáž

Svěrné tvarovky umožňují rychlé, snadné a bezpečné spojení vodovodních PE potrubí a systémů. Nepropustnost a pevnost tvarovek jsou zaručeny pro všechny typy PE potrubí, jak při nízkém, tak při největším pracovním tlaku v potrubí. Tvarovky jsou vhodné pro potrubní spoje z polyethylénu o vysoké a nízké hustotě. Tvarovky se snadno sestavují, ale pro zajištění těsnosti a nepropustnosti je třeba na konci procesu použít montážní klíč na dotažení.

Údaje jmenovitých průměrů, které jsou vyznačeny na polyetylénových rourách, odpovídají vnějším průměrům potrubí a vztahují se k rozličným konstrukčním prvkům, jako jsou tvarovky, ventily apod. 

Jmenovité pruměry polyethylénových rour
Ø16  ½”
Ø20  ½”
Ø25  ¾”
Ø32  1”
Ø40  1 ¼”
Ø50  1 ½”
Ø63  2”
Ø75  2 ½”
Ø90  3”
Ø110  4”

 

  1. Tělo - Je to podpěra a držák ostatních součástí. Určuje uspořádání tvarovek (adaptér, spojka, T-kus atd.). Obsahuje O-kroužek a kryt matice, která spojuje tělo speciálním lichoběžníkovým závitem. Závit na výtoku je určen pro připojení ventilu, uzavíracích kohoutů a jiných tvarovek.
  2. O kroužek - Tento prvek zajištuje nepropustnost soustavy jak při nízkém tlaku, tak i když je tvarovka podrobena vysokému tlaku v potrubí.
  3. Rozpěrný kroužek - Je dúležitý pro nastavení O-kroužku vhledem k potrubí pro zajištení nepropustnosti; ta se dosáhne díky tlaku vytvořenému závitovou maticí na tělo.
  4. Svěrný kroužek - Kónický kroužek se zuby uvnitř, pro uchycení roury a zabránění vytlačení tvarovky tlakem v potrubí.
  5. Matice - To je prvek, který uzavírá soustavu všech prvku. Ustavuje O-kroužek pomocí rozpěrného kroužku a svěrný kroužek drží ve správné poloze.

 

Montáž tvarovek pro roury od Ø16 do Ø32

1) Změřte vzdálenost od vnitřní zarážky těla tvarovky k vrcholu matice opatřené úplným závitem. Na rouru poznamenejte vzdálenost.
2) Šroubováním uvolněte matici přibližně o 2 celé otáčky.
3) Zasuňtě rouru po označenou rysku.
4) Utáhněte (zašroubujte) ručně matici.
5) Pomocí dvou klíču zajistěte dokonalou těsnost fitinky.

 

Montáž tvarovek pro roury od Ø40 do Ø63

1) Změřte vzdálenost od vnitřní zarážky těla tvarovky k vrcholu matice opatřené úplným závitem (pomocí vhodného nástroje).
2) Poznamenejte vzdálenost na rouru.
3) "Sražte" hranu trubky.
4) Uvolněte (odšroubujte) matici přibližně o 2 celé otáčky a zasuňte rouru po rysku.
5) Utáhněte (zašroubujte) ručně matici.
6) Pomocí dvou klíču zajistěte dokonalou těsnost tvarovky (zachycením matice a tělesa).

 

Montáž tvarovek pro roury od Ø75 do Ø110

1) Rozmontujte tvarovku při oddělení všech součástí. Odstraňte všechny otřepy, které by mohly poškodit povrchy a do tvarovky vložte matici, rozpěrný kroužek a Okroužek.
2) Zasuňte rouru až po vnitřní zarážku těla tvarovky. Co možno nejvíc přibližte (k tělu) O-kroužek a rozpěrný kroužek.
3) Zašroubujte matici pomocí 2 klíču (jeden na tělo a druhý na matici).
4) Odšroubujte matici a odsuňte ji po trubce. Pri vkládání svěrného kroužku se ujistěte, že je tak blízko k těsnícímu kroužku, jak je to možné.
5) Znova zašroubujte matici pomocí 2 klíčů.

 

Nejprodávanější svěrné tvarovky

Oblíbené značky

Jika shopJika shop Laufen shopLaufen shop Geberit shopGeberit shop Kolo shopKolo shop Ravak shopRavak shop Roca shopRoca shop Hansgrohe shopHansgrohe shop Sanela shopSanela shop Roth shopRoth shop SanSwiss shopSanSwiss shop Železářství TrikerŽelezářství Triker Instalatérské potřeby koupelnyInstalatérské potřeby koupelny Hansa shopHansa shop Alcaplast shopAlcaplast shop Peštan-shopPeštan-shop
Konkakt, doprava

Rychlý kontakt:

+420 702004404

eshop@triker.cz

Cena dopravy:

149,-

Výdejní místa:

Hradec Králové

Rychnov nad Kněžnou

Šumperk

Nový Bydžov