Ok
Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací.
Instalatérské potřeby | Koupelny | Železářství Menu

M5 Spojka 25

Wavin Czechia přímý obchodní partner značkového výrobce

Výrobce:Wavin Czechia  
Série: Wavin Czechia M5 tvarovky

M5 Spojka
• pro rozvody, pitné vody, topení, chlazení a vzduchu
• materiál mosaz
• kompatibilní s 5 druhy lisovacích čelistí U, Up, H, TH a B
• větší vnitřní průměr
• ACOUSTIC LEAK ALERT - nezalisované tvarovky pískají při tlakové zkoušce

Vyberte variantu:
Objednací číslo
Vaše cena s DPH
Dostupnost
M5 Spojka 25TF900330W
Obj. č.:TF900330W
Vaše cena s DPH:222,- Kč
na objednání
M5 Spojka 16TF900110W
Obj. č.:TF900110W
Vaše cena s DPH:104,- Kč
na objednání
M5 Spojka 20TF900220W
Obj. č.:TF900220W
Vaše cena s DPH:142,- Kč
na objednání
M5 Spojka 32TF900550W
Obj. č.:TF900550W
Vaše cena s DPH:339,- Kč
na objednání
Ke stažení Montážní postup

Postup spojování – upozornění 
Lisovací nářadí je nutno používat dle návodu výrobce. Profily lisovacích čelistí, které lze použít na tvarovky Wavin K1 (K-press), Wavin M1 (M-press) a Wavin M5 jsou uvedeny v tabulce v kapitole montáž systému. Trvalá těsnost spojů je zaručena pouze při použití čelistí s profilem přizpůsobeným tvarovkám firmy Wavin. Pro kalibrování trubek je bezpodmínečně nutné použít pouze kalibrátory dodávané firmou Wavin a speciálně určené pro systém Wavin K1 (K-press), Wavin M1 (M-press) a Wavin M5.

Instalace
Wavin K1 (K-press), Wavin M1 (M-press) a Wavin M5 umožňuje použití různých způsobů rozvodu instalace. Kotvení volně vedeného potrubí systému Wavin K1 (K-press), Wavin M1 (M-press) a Wavin M5 je založeno na vhodné kombinaci tzv. pevných bodů (PB) (neumožňují pohyb potrubí v žádném směru) a posuvných bodů (KU) (povolují pohyb potrubí v osovém směru a umožňují kompenzaci délkových změn). Umístění pevných bodů vychází z celkové koncepce kotevního systému. Mezi pevné body se následně vkládají tzv. posuvné body. Rozvody vedené ve stěně nebo v podlaze je nutno provádět v ochranných trubkách nebo v ochranných izolacích. V případě montáže dlouhých úseků rozvodů pro teplou vodu a topení je nutno provést instalaci tak, aby byl rozvod schopen pojmout eventuální tepelná prodloužení. I když je prodloužení uvedených trubek velice blízké prodloužení měděných trubek, doporučujeme řešit jejich kompenzaci. Pokud nejsou délkové změny na potrubí vhodným způsobem kompenzovány, tzn. pokud není umožněno potrubí prodlužovat se a smršťovat, koncentrují se ve stěnách trubek přídavná tahová a tlaková napětí, která zkracují životnost potrubí. Rozdíl teplot při montáži a při provozu, kdy je v potrubí dopravováno médium s odlišnou teplotou než byla při montáži, způsobuje délkové změny – prodloužení nebo zkrácení.

Video prezentace

Nejčastější dotazy

Máte dotaz?

Oblíbené značky

Jika shopJika shop Laufen shopLaufen shop Geberit shopGeberit shop Ravak shopRavak shop Roca shopRoca shop Hansgrohe shopHansgrohe shop Sanela shopSanela shop Roth shopRoth shop SanSwiss shopSanSwiss shop Železářství TrikerŽelezářství Triker Instalatérské potřeby koupelnyInstalatérské potřeby koupelny Hansa shopHansa shop Alcaplast shopAlcaplast shop Peštan-shopPeštan-shop
Konkakt, doprava

Rychlý kontakt:

+420 702004404

eshop@triker.cz

Cena dopravy:

149,-

Výdejní místa:

Hradec Králové

Rychnov nad Kněžnou

Šumperk

Nový Bydžov